Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca
1. Instytut literacki "Opoka"
Instytut literacki "Opoka" mieści się przy ul. Złotej 6, w samym centrum Warszawy, na tyłach Galerii Centrum (dawne Domy Towarowe "Centrum").2. Pawilon handlowy na Ochocie
Scena, w której pani Lusia wsiada ze Samełką do taksówki, była nagrywana na Ochocie przed pawilonem na ul. Pawińskiego, w pobliżu ul. Żwirki i Wigury.
3. Młyn
Młyn, w którym stracono jeden z egzemplarzy maszynopisu "Krzyku ciszy", to obiekt należący do fabryki papieru w Konstancinie-Jeziornie, a dokładniej w Mirkowie. W latach 80. znajdowały się tam Warszawskie Zakłady Papiernicze - jeden z głównych producentów papieru w PRL.
4. Blok Oborniaków
Blok, w którym mieszkają Oborniakowie, zlokalizowany jest na Służewie, na ul. Modzelewskiego 46/50.
5. Skórzec
Miejscowość, z której pochodzi pisarz Jan Oborniak, to wieś w województwie mazowieckim (wcześniej w woj. siedleckim), w powiecie siedleckim. Ciekawostką jest fakt, że w Skórcu mieszka sporo rodzin o nazwisku Bareja (książka telefoniczna wymienia 10 abonentów). Niestety, nie udało nam się do tej pory ustalić, czy rodzina Stanisława Barei była powiązana z Barejami ze Skórca, jednak, biorąc pod uwagę wspomniane okoliczności, wybór tej miejscowości wydaje się nie być do końca przypadkowy.